USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
  • Kontakter

Mercure Sao Paulo Pinheiros

ex. The Excellence Pinheiros

Avanceret Booking
2026-07-04
2026-07-05

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Mercure Sao Paulo Pinheiros 4*

 WiFi

Wi-Fi

 Parkering

Parkeringsservice

 24-timers service

24-timers Reception

 Swimmingpool

Indendørs swimmingpool

Pool på taget

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Spa og afslapning

Spa & Wellness center

Damprum

Fuld kropsmassage

Hovedbundsmassage

Rygmassager

 Mad/Drikke

Restaurant

Bar/ Lounge område

 Mødefaciliteter

Businesscenter

 Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

Børnemenu


Mercure Sao Paulo Pinheiros ligger i Jardim Paulista kvarter og tilbyder opvarmet pool og en parkeringsplads på stedet.

Beliggende omkring 4 km fra Sé-pladsen er hotellet også 3 km væk fra Itaú Numismática Herculano Pires-museet. Hotellet tilbyder perfekt beliggenhed 4 km fra São Paulos centrum. Gæsterne vil finde sig selv 10 minutters spadseretur fra Oscar Freiremetrostation.

Hotellets værelser byder på en personlig værdiboks og en minibar.

Steakhouse Santo Dica ligger ca. 5 minutters gang fra stedet.

  • Lokale seværdigheder
  • MAM - Modern Art Museum
    4 km
  • Downtown Sao Paulo
    3,8 km
  • Obelisco
    3,6 km
  • Parque do Ibirapuera
    3,8 km
  • Patio Higienopolis Shopping Mall
    2,4 km
  • Abril Theater
    3,8 km
  • Paulista Avenue
    2,3 km
  • Edifício Itália
    3,5 km
  • Clinicas Hospital and Medicin University
    450 m
  • Estadio Palestra Italia
    3,2 km
  • Lufthavne
  • Congonhas
    11 km
  • Togstationer
  • Julio Prestes Train Station
    4,4 km

På hotellet

General

  • Wi-Fi
  • Parkering på stedet
  • Parkering for handicappede
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Kæledyr ikke tilladt
  • 24 timers vagtservice
  • Bagageopbevaring
  • Omklædningsrum
  • Elevator
  • Røgdetektorer
  • El-ladestation
  • Brandslukkere
  • Nøglekortadgang

Måltider og drinks

  • Morgenmad på værelset
  • Restaurant
  • Bar/ Lounge område
  • Særlige diætmenuer

Aktiviteter og afslapning

  • Pool på taget
  • Indendørs swimmingpool
  • Have
  • Spa & Wellness center
  • Sauna
  • Damprum
  • Rygmassager
  • Hovedbundsmassage
  • Fuld kropsmassage
  • Fodmassage
  • Fitnesscenter

Services

  • Parkeringsservice
  • Room Service
  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Velkomstdrink
  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering
  • Happy hour

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Dagligstue
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Tremmesenge/vugger
  • Børnemenu
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Congonhas fra et Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel?

    Der er en 5-km afstand mellem Congonhas og et Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel.
  • 🚗

    Finder jeg en parkeringsplads i det 4-stjernede Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel?

    Du kan parkere dit køretøj på det 4-stjernede Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel ved en parkeringsplads.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel ved 12:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i det Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel?

    Den gennemsnitlige værelsespris i det Mercure Sao Paulo Pinheiros hotel er 111$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • Hvilke betalingsformer er tilgængelige på São Paulo hotellet?

    Gæsterne på São Paulo hotellet kan betale med Visum, Maestro og Elo kreditkort.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i hotellet?

    På hotellet kan gæster vælge mellem Suite Executive med en queensize-seng, Værelse Standard med to enkeltsenge og Værelse Standard med en kingsize-seng.
  • Hvilken slags pool er der på det São Paulo hotellet?

    Der er en swimmingpool på São Paulo hotellet.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Gæsteanmeldelser

Ingeborg

opholdt dig i 2022-10-17

9 / 10

plus

Veludstyret, godt værelse, behagelig seng, meget venligt personale.

Daniel

opholdt dig i 2022-03-17

7 / 10

plus

Jeg elskede alt om mit fornøjelige ophold her i 4 nætter. Funktionelt værelse, komfortabel seng, flot badeværelse. Dette business med central beliggenhed var en bonus. God service, en pæn pool...

Annika

opholdt dig i 2022-02-03

9 / 10

plus

behageligt personale, behagelige senge og lækker morgenmad. placeret i sikker område. moderne hotel 0,5 km fra congonhas lufthavn.

Carl

opholdt dig i 2021-10-03

8 / 10

plus

Ideelle layout og service og værelser - de tilbød et pænt ophold

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din bedømmelse

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-07-04
2026-07-05

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Mercure Sao Paulo Pinheiros, Brasilien

R. Capote Valente 500 - Pinheiros, Sao Paulo - Sp,, São Paulo, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © sao-paulo-hotels.net

All rights reserved